İade Şartları

İade Süresi

 

Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün ambalajını bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) iş günü içinde koşulsuz iade edebilirsiniz.

 

İade Şartları

 

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde olması gerekli şartlar aşağıda listelenmiştir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

* Ürünün faturası,

* İade Bilgisi E-mail,

* 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İade tutarının hesabınıza geçme süresi, bankanız çalışma şekline göre değişebilir . Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 - 3 iş günü içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

 

 

İade Şekli

 

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi e-mail ile (musteri@lumelux.com) email adresimize bildirmeniz gerekmektedir. Ürün iadesi ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen sözkonusu iade ürünü/ürünleri orjinal ambalaj ve aksesuarlarıyla kargoda hasar görmeyecek şekilde paketleyerek kargo ile tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Kargo ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Teknik servisimize iadesi istenen ürünlerin iade şartlarına uygun olması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

 

 

Tüm İade İşlemleri için Geçerli Uyarılar

 

· Eğer vergi mükellefi değilseniz (yani son kullanıcı olarak ürünü satın aldıysanız), ürün iadesinde elinizdeki Lumelux.com'a ait faturayı ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır!

· Vergi mükellefi iseniz (ürün kurumsal fatura ile teslim edilmiş ise) ürünü satış yapılan kurum tarafından kesilen iade faturası ile birlikte göndermeniz gereklidir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

· Tüm iade işlemlerinde ürünün kendisinde, ambalajında ve aksesuarlarında hiçbir eksiklik olmaması gereklidir. Lütfen iade işlemi için göndermeden önce ürünün kutu içeriğini tekrar kontrol ediniz.

 

Arızalı Ürün İadesi

 

Satın aldığınız üründe oluşabilecek arızalarla ilgili olarak lütfen öncelikle garanti süresi vs. gibi konuların tespiti için sitemizdeki kayıt bilgilerinizi doğru giriniz. Kutudan direk arızalı çıkan ürünler dışında garanti süresi içerisinde arızalanan ürünler için öncelikle teknik departmanımızın onayı gereklidir. Bunun için

Lumelux.com web Müşteri Hizmetlerine ( musteri@lumelux.com ) "ARIZALI ÜRÜN İADESİ" başlığıyla ürün arızasını ve neden iade etmek istediğinizi yazan bir mail atınız. Talebiniz lumelux.com tarafından değerlendirilecek ve arıza değişimi veya alternatif ürün sunma imkanı yok ise size bir bildirim numarası verilecektir. Bu numarayı göndereceğiniz ürün kargonuzun üzerine yapıştırınız. Kutudan direk arızalı çıkan ürünler dışındaki arızalı ürün iadelerinde kargo gönderim bedeli gönderene aittir.

· Eğer ürün kutudan çıkardığınız haliyle arızalı ise ve ürünü iade etmek istiyorsanız aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde ( musteri@lumelux.com ) adresine "ARIZALI ÜRÜN İADESİ" başlıklı bir mail atınız. İade talebinizin onaylanması durumunda size bir bildirim numarası geri mesaj olarak gönderilecektir. Bu numarayı kutunun üzerine görünür bir şekilde yapıştırdıktan sonra YURTİÇİ Kargo'ya başvurarak ürünün lumelux.com'a karşı ödemeli gönderimini talep edebilirsiniz. Bu prosedürün dışındaki kargo gönderim ücretleri lumelux.com tarafından karşılanmayacaktır.

 

Ayıplı Ürün İadesi

 

Satın aldığınız ürün kutudan çıkardığınız haliyle lumelux.com sitesindeki ürün sayfasında belirtilen özellikleri karşılamıyorsa veya standartlara ve teknik düzenlemelere uymayan nitelikler içeriyorsa ayıplı ürün olarak adlandırılmaktadır. lumelux.com'dan aldığınız bir ürünün ayıplı olduğunu düşünüyorsanız size tesliminden itibaren7 güniçerisinde iade edebilirsiniz. Bunun için:

 

· Müşteri Hizmetlerine (musteri@lumelux.com) "AYIPLI ÜRÜN" başlığıyla mail atarak ürünün bu şekilde değerlendirilmesi gerektiğini yazınız. Talebiniz LumeLux.com tarafından değerlendirilecek ve ayıplı ürün olduğu kabul edilirse size bir bildirim numarası verilecektir. Bu numarayı kargo kutusunun üzerine görünürşekilde yapıştırdıktan sonra ürününüzü LumeLux.com'a YURTİÇİ Kargo vasıtasıyla karşı ödemeli gönderebilirsiniz.

· Yukarıda açıklanan prosedürün dışındaki ayıplı ürün gönderimleri LumeLux.com tarafından kabul edilmeyecektir.

· Ürünün kutusu içerisine mutlaka "AYIPLI ÜRÜN" ibaresini görünür şekilde içeren ve bunu açıklayan bir notu ekleyiniz.

 

Diğer Ürün İadeleri

 

Ayıplı ve arızalı ürün halleri dışında, LumeLux.com sitesi üzerinde satın aldığınız bir ürünü sağlam dahi olsa aşağıdaki koşullara uygun olması halinde teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş günü içinde kargoya teslim ederek iade edebilirsiniz:

· Ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 7 iş günü içinde Müşteri Destek kısmımıza (musteri@lumelux.com) bir mail atarak değişim talebinizi bildirmeniz ve kargoya teslim etmeniz gereklidir.

·İade talebinizi bildirirken şunlara dikkat ediniz: Başlık kısmında "Ürün İadesi" yazılmalı ve sipariş onay maili eklenmelidir.

· Ürünün kendisinde, aksesuarlarında, kutusunda ve ambalajında bozulma olmamalıdır. Yeniden satılabilirlik özelliğini tümüyle kaybetmiş sağlam ürün iadeleri bu kapsamda kabul edilemez.

· Sağlam ürün iadelerinde kargo bedeli gönderene aittir.

· LumeLux.com ürünleri size özel kargo kartonlarında yollamaktadır, iade işlemi için lütfen aynı kargo kartonunu kullanınız. Bu sayede geri gönderimde herhangi bir hasar oluşmaması ve ürünün kendi kutusu üzerine kargo etiketi veya koli bandı yapıştırılmaması sağlanır.

Görüntülenme : 1517