Ödeme ve Teslimat

ÖDEME 

ALICI ödeme şekli ile ilgili şeçimi yapmak ve kredi kartı bilgilerini sisteme girmekle ödeme şeklini kabul ve taahhüt etmiş olur. Sisteme kredi kartı bilgileri ve şifresi girilen kişi kendisine ait olmayan bir kullanıcı şifresi kullanarak sipariş vermiş ise, ALICI’ya ve teslimata ilişkin bilgiler kredi kartında bildirilen isimden farklı olsa bile kredi kartı sahibi işbu sözleşmeyi ALICI gibi teyit etmiş sayılır.
 

İnternet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanı sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT Sipariş dekontunuzda belirtilen banka hesabına İki iş günü içerisinde ulaşırsa siparişiniz onaylanır. Havale ve/veya EFT yaparken "Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.

 

TESLİMAT 

Teslimat Tarihi: Sipariş oluşturulduğu tarihten itibaren 3 iş günü içerisinde sevkiyatlara başlanacaktır. Bu süre sevkiyatlarda bir sorun yaşanması durumunda, Tüketici Mevzuatına uygun olarak siparişin iletildiği günden itibaren azami 30 güne kadar uzatılabilir olup, ayrıca tüketiciye daha önceden yazılı olarak veya sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşulu ile 30 günlük süreye ilaveten on gün daha uzatılabilir.

 

Ürün teslimat ücreti : Kargo bedeli ürün bedeline dahil değildir

Teslimat Adresi       : Sipariş verme sürecinde ALICI tarafından belirtilecektir.


Fatura Adresi         : Sipariş verme sürecinde ALICI tarafından belirtilecektir. 

Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için internet sitesinde teslimat ve sipariş bölümünde açıklanan sürede ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Cumartesi günü verilecek siparişler takip eden Pazartesi günü verilmiş kabul edilir ve teslim süresi Pazartesi gününden başlar. SATICI, sözleşme konusu ürünü sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilecektir. ALICI, teslimata ilişkin belgeleri imzalamakla ürünü taşımadan meydana gelen yahut açık biçimde görülen bir eksiklik ya da arıza bulunmaksızın sipariş ettiği şekilde eksiksiz ve tüm belgeleri ile birlikte eksiksiz olarak kontrol ederek teslim almış kabul edilir. 

Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesi durumunda SATICI ürün bedelini iade etmekle yükümlü değildir. Durum kargo şirketince tutanakla tespit edilerek ürün şirkete iade edilir. ALICI SATICI’YA başvurarak yeni bir teslimat adresi bildirdiğinde teslimat masrafları ALICI’ya ait olmak üzere ürün bildirilen adrese gönderilir. Bu durumlarda gecikmenin ALICI’dan kaynaklandığı peşinen kabul edildiğinden SATICI’nın sorumluluğu söz konusu olmaz. 

Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir.

 

Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin elektronik ortamda ALICI tarafından teyit edilmesi ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 

Ürün fiyatının teknik olarak yanlış yazılması sonucunda yapılacak maddi hatalarda SATICI sözleşmeyi feshetme ve siparişi iptal etme hakkına sahiptir. 

Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün veya ürün bedelinin 3 gün içinde SATICI'ya iade edilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

 

Sisteme girilen teslimat adresi, fatura adresi, teslim edilecek kişi vs. bilgiler sanal mağaza yetkilileri tarafından incelendiğinde, gerçekdışı olduğu şüphesi uyanması halinde SATICI siparişi göndermekten imtina edebilir, bu gibi durumlarda SATICI sipariş bedelini tahsil etmeyecektir.

 

SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (onbeş) gün süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

 

Siparişin teslim edilmemiş olması alışveriş sırasında üyelik bilgileri kullanılan, kredi kartı bilgileri verilen, alıcı yahut teslim edilecek kişi olarak bildirilen kişilere her hangi bir talep hakkı vermediği gibi, satıcının sorumluluğunu doğurmaz.

Lütfen siparişinizi Kargo görevlisinin yanında açarak kontrol ediniz. Eğer eksik, hatalı veya hasarlı ürün tespit ederseniz, Kargo görevlisine tutanak tutturarak kargoyu kabul etmeyiniz. Hasarlı ürünler Kargo Tespit Tutanağı olmadan yenisiyle değiştirilmeyecektir.

Görüntülenme : 1642